Knížecí Vánoce na zámku Ratibořice

V pátek 7. 12. jsme navštívili zámek v Ratibořicích. Vánočně vyzdobenými komnatami nás provedl pan děkan, který nás seznámil nejen s průběhem vánočních svátků na bývalém náchodském panství, ale i s vánočními zvyky.O přípravě adventního a štědrovečerního menu v knížecí rodině nám vyprávěla služebná. Srdečného přijetí se nám dostalo od paní kněžny, kde jsme shlédli i malé hudební vystoupení.

V Rudrově mlýně a Babiččině údolí nás obdobím adventu a Vánoc na českém venkově provedli členové folklorního Barunka pásmem říkadel, tanečků a písniček. Společně jsme si zazpívali i známé vánoční koledy.

Nechyběl ani malý adventní trh, kde jsme si nakoupili dárečky, ale i „vánoční dobroty".

Sníh s deštěm, který nás celým výletem provázel, nám zážitky nezkazil. Chvílemi jsme si připadali „jako v pohádce".

Fotografie ZDE

A zase po roce na ledě