Hrdá škola - Den učitelů

​Dalším z projektových dnů Hrdé školy byla výzva k oslavě Dne učitelů.  Z nabízených možností nám na distanční výuce zbyla jen jediná. Převzít roli učitele a vyzkoušet si, jaké to je, když chceme někoho něco naučit. - a navíc jen  přes kameru počítače, tabletu či telefonu. Do této výzvy se přihlásilo hned šest odvážlivců. Katrin pro nás připravila hodinu prvouky, ve které jsme si zopakovali názvy mláďat domácích zvířat a v kvízu rozpoznávali jejich zvuky. Kuba si nás prověřil ze znalosti matematického prostředí pavučin a Olon nás překvapil logickou hrou Sokoban na portále umimematiku.cz. Po dlouhé době jsme také měli tělesnou výchovu, o kterou se postaral sporťák Dan. Výzvou byly i pracovní činnosti pod vedením Stázky, která nás naučila, jak si složit malou knížečku i s tajnými stránkami.  Pokud byste chtěli vyzkoušet i vy, jaké zdatné učitele ve třídě máme, pusťte si přiložené video. Mareček vás naučí, jak si připravit krásnou dekoraci k nadcházejícím velikonočním svátkům.  A co jsme touto výměnou rolí zjistili? Tady jsou některé postřehy a komentáře.

Stázka: Bylo náročné být učitelem a bavilo mě, učit děti vyrábět.

Kuba: Být učitelem bylo zábavné, ale náročné.

Katrin: Líbilo se mi, že jsem byla učitelka.

Míša: Závidím dětem, které se odvážili být dnes za učitele.

Ela: Líbili se mi všichni učitelé.

Linda: Moc se mi to líbilo.

Vojta: Dávám 100 z deseti.

Vája: Bylo to super.

Matin: 10/10.

7.B Mezinárodní e-twinningový projekt - TEENAGE LI...
Jak to bylo o masopustu