Divadelní představení "Zamilovaný Shakespeare"

Ve středu 3. dubna 2019 zhlédly třídy 8. AB a 9. BC divadelní představení "Zamilovaný Shakespeare" ve VČD.

....jevištní adaptace Lee Hall,
podle filmového scénáře Marca Normana a Toma Stopparda​.
Fiktivní příběh vypráví o jednom z nejslavnějších dramatiků všech dob, Williamu Shakespearovi, kterému se nedaří psaní hry na objednávku. Nečekaná láska k Lady Viole vyvolá gejzír inspirace a navzdory všem překážkám i časové tísni vzniká nesmrtelné dílo Romeo a Julie. Viola je nejen půvabná, ale i kurážná – její nadšení pro divadlo ji přiměje ucházet se o roli Romea a zkoušet ji v mužském přestrojení, a to v době, kdy všechny ženské postavy hrávali výhradně muži. Láska Violy a Williama však netrvá dlouho, ji čeká domluvený sňatek s nemilovaným mužem a jeho další práce, psaní a hraní, nekonečný běh dní naplněný divadlem. A hned první ženskou hrdinku napíše inspirován svou milou a nazve ji jejím jménem.

Předlohou k divadelní hře Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love) byl Oscary ověnčený film natočený podle výtečného scénáře Toma Stopparda a Marca Normana. Děj je z větší části smyšlen, přesto je založen na osudech reálných dramatiků, herců i divadelních producentů, nechybí ani královna Alžběta I.

Týden škol v černé
Matematická soutěž Pangea