EXKURZE PRAHA - ZA HRDINY ODBOJE (9. A)

Dne 23. 5. 2018 se třída 9. A vydala do Prahy, aby navštívila místo spjaté s bojem za svobodu našeho národa. Naše kroky totiž vedly do Národního památníku hrdinů heydrichiády. Zde jsme zhlédli dokumentární film o atentátu na Heydricha a širších okolnostech tohoto činu. Dále jsme si mohli prohlédnout kryptu pod kostelem sv. Cyrila a Metoděje, kde po atentátu byli ukryti Jozef Gabčík a Jan Kubiš a kde spolu s dalšími parašutisty 18. 6. 1942 položili své životy. Po tomto velice emotivním zážitku jsme pokračovali nahoru do samotného chrámu a tam si připomněli také všechny, kdo parašutistům jakkoli pomáhali a bez nichž by se tato odbojová akce nemohla nikdy uskutečnit.

Cestou po Praze jsme si ještě prohlédli kostel P. Marie Sněžné a přilehlé františkánské zahrady, kde se v tuto roční dobu naskýtá vskutku potěšující pohled, protože je tu vše v květu.

Výlet se nám opravdu vydařil a děkuji deváťákům za velice milou společnost, na kterou budu brzy už jen vzpomínat.

Marie Sychrová

EXKURZE OČIMA ŽÁKŮ:

To místo bylo dost působivé. Hlavně proto, že hodně věcí nasvědčovalo tomu, co se tam v roce 1942 stalo.

David Vápeník

Ve středu jsme společně navštívili Prahu. Podívali jsme se na několik památek, kupříkladu chrám panny Marie Sněžné. Moc se nám tam líbilo, jenom to bylo trochu krátké.

Jan Hendrych

DPS CARMINA pomáhal dobré věci