V posledních teplých dnech školního roku , jsme se společně vypravili  poprvé na koncert "vážné hudby" do  Domu hudby do Komorné filharmonie Pardubice, kde jsme  si společně měli možnost poslechnout a prožít skladbu Karneval zvířat od Camille Saint-Saëns.  prima bylo, že jsme nemuseli jen tiše sedět a poslouchat, což bychom ale v pohodě zvládli, ale mohli jsme si i např. zatančit kankán nebo různě , hrou na tělo doprovodit orchestr.
Zkusili jsme si odhadnout název skladeb podle krátkých ukázek a také doprovodit tleskáním orchestr. Zároveň jsme měli možnost vidět i velké varhany a názorně se seznámit s nástroji orchestru, o kterých jsme se v průběhu roku učili a na které , mnozí z nás i hrají.
Odcházeli jsme s dobrou náladou a těšíme se na další setkání s hudebníky Komorní filharmonie Pardubice.