Otevření školy pro 9. ročník od 11. 5. 2020

od pondělí 11. května otevíráme školu pro žáky 9. tříd, kteří se připravují na přijímací zkoušky.

Vyučovat budeme pouze český jazyk a matematiku, a to v rozsahu 2 – 4 hodiny třikrát týdně podle počtu přihlášených žáků. Skupiny nesmějí být větší než 15 žáků a všichni budou muset dodržovat nařízená hygienická opatření. Do školy budou chodit žáci v roušce, podle pokynů si budou omývat a dezinfikovat ruce, v šatně musejí mít čisté přezůvky. Ze třídy budou moci vycházet pouze podle pokynů vyučujících, aby se nepotkávali se žáky z jiných skupin. Pokud by některý žáknařízení školy nedodržoval nebo měl ve škole kázeňské problémy, bude z výuky vyloučen. Stravování nebude do 25. května zajištěno. V pondělí 11. května odevzdají žáci čestné prohlášení, že jsou zcela zdrávi a nepřišli do styku s nakaženou osobou. Nástup do školyje dobrovolný, ale pokud se žák přihlásí, bude muset do školy chodit nebo bude muset být v případě nepřítomnosti řádně omluven. Žáci, kteří patří do rizikové skupiny, by měli svoji přítomnost ve škole řádně zvážit.

Do rizikové skupiny patří žák, který osobně naplňuje alespoň jeden bod (1 - 7) uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti.

• 1. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
  • 2.Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
  • 3.Porucha imunitního systému, např.
  • a)při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.),
  • b)při protinádorové léčbě,
  • c)po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,
  • 4.Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
  • 5.Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
  • 6.Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
  • 7.Onemocnění jater (primární nebo sekundární)

Doporučuje se, aby zákonní zástupci zvážili tyto rizikové faktory, pokud žák patří do rizikové skupiny, a rozhodli o účasti žáka na vzdělávacích aktivitách s tímto vědomím.

Před prvním vstupem do školy podepíše zákonný zástupce žáka nebo zletilý žák

—písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví, a

—písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.).

—Formuláře jsou ke stažení na webu školy od soboty 2. května.

Žáci, kteří mají zájem o přípravu na přijímací zkoušky, se musejí přihlásit do 5. května do 23.00h přes formulář v Teams na odkaze odeslaném přes EŽK.

Čestné prohlášení je ke stažení v dokumentech

Děkuji Vám za spolupráci a přeji Vám hezké jarní dny.

Jana Smetanová

Vzkaz od 5. B