Škola s rozšířenou výukou HV a AJ a s prvky programu Začít spolu

skolaZákladní škola Prodloužená 283, Pardubice je úplná základní škola pro 720 žáků se zaměřením na rozšířenou výuku hudební výchovy a na rozšířenou výuku angličtiny. Od školního roku 2014/2015 pracujeme s prvky programu Začít spoluŠkola je zapojena do programu Skutečně zdravá škola a klade důraz na zdravý životní styl i zdravé mezilidské vztahy. Metody aktivního učení pomáhají rozvíjet potenciál každého žáka a přizpůsobovat výuku individuálním potřebám. Program Začít spolu podporuje týmovou práci, komunikaci mezi žáky, rozvíjí u dětí tolerancitvořivost  a samostatnost. Škola je výborně vybavena i interaktivní technikou a jako partnerská škola Microsoftu nabízí žákům i učitelům nadstandardní možnost využití všech produktů této společnosti. V programu Skutečně zdravá škola nabízíme žákům výběr z tradičních i méně obvyklých pokrmů, školní kantýna má denně velkou nabídku zdravých svačin i ovoce a zeleniny. Velkou pozornost věnujeme klimatu školy a vztahům mezi lidmi. Učitelé vedou třídnické hodiny, ve škole pracuje na plný úvazek školní psycholožka, pořádáme adaptační kurzy i mnoho mimoškolních akcí, které stmelují dětské kolektivy. Od 1. 2. 2017 jsme fakultní školou pro Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové.  Naším cílem je spokojený žák, který ve škole dokáže využít maximum svých schopností.

Stabilní pedagogický sbor, který se stále vzdělává, zajišťuje dětem velice kvalitní výuku s využítím metod aktivního učení. Děti mají o přestávkách k dispozici ping - pongové stoly a hrací koutky.  Škola využívá k výuce 36 učeben, z nichž je 10 odborných. Děti mají k dispozici 2 pracovny výpočetní techniky a malou a velkou tělocvičnu.

Ve škole pracuje 6 oddělení školní družiny, provozní doba je od 6.00h do 17.00h. Školní psycholožka  poskytuje poradenství žákům, učitelům i rodičům.  Na škole působí 4 pěvecké sbory, které pod vedením svých sbormistryň dosahují již tradičně výborných výsledků a vzorně reprezentují školu i město Pardubice desítkami koncertů v ČR, ale i v zahraničí. Součástí výuky ve třídách s RVHV je i hra na hudební nástroje, která probíhá v ZUŠ Polabiny. Škola svým žákům také nabízí  zájmové kroužky a podporuje hudební a sportovní vyžití žáků, ke kterému je dobře vybavena. Ve školní jídelně si děti mohou vybrat ze 2 obědů, svačinu si mohou zakoupit ve školní kantýně. Děti si také mohou objednat dotované školní mléko. Od roku 2009/2010 jsme zapojeni v projektu Ovoce do škol a děti na 1. stupni školy dostávají zdarma ovoce a zeleninu. Škola využívá prostředky z evropských projektů na vzdělávání pracovníků i na vybavení školy.

skola