Školní pěvecké sbory

vanocni koncertVe školním roce 1987/1988 nastoupili do naší základní školy první prvňáčci do nově otevřené třídy s rozšířeným vyučováním hudební výchovy. Od této doby až dodnes jsme jedinou školou na Pardubicku, která se  specializuje na tuto hudební činnost. Během těchto skoro třiceti  let prošlo našimi hudebními třídami několik stovek absolventů, kteří získali základy hudební nauky a sborového zpěvu, někteří s úspěchem absolvovali  pardubickou konzervatoř, řada z nich ukončila studium na vysokých uměleckých i jiných školách a mnoha dalším se stala hudba nedílnou součástí jejich života. Sborovému zpěvu se věnují děti už od prvních tříd.

Do našich hudebních tříd děláme nábor už v mateřských školách, paní učitelky vybírají děti s hudebním sluchem. dětí. Naše paní sbormistryně  ve škole pracují už více let a příliš se náš pedagogický sbor nemění.Z pedagogického hlediska práci našich sborů oceňujeme - děti získávají vztah k hudbě, společně prožívají práci i úspěchy, učí se sebekázni, vytrvalosti, týmové práci. Naše sbory zpívají doma i v zahraničí, vítězí na celostátních soutěžích. Máme první místa ze Zahrady písní, na mezinárodní soutěži Svátky písní Olomouc jsme získali 2. místo, natočili jsme mnoho CD, spolupracujeme s Komorní filharmonií Pardubice, sbory vystupují i s populárními zpěváky, např. s Jakubem Smolíkem, Lucií Bílou či Jitkou Zelenkovou.