ZŠ Polabiny

KOUZELNÁ NOC VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ V. – ROBINSON CRUSOE

  • PDF

noc

Již popáté byla pro děti ze školní družiny připravena na rozloučení se školním rokem KOUZELNÁ NOC. Tentokrát na téma: ROBINSON CRUSOE. Kouzelná noc se uskutečnila z pátku 22.6. na sobotu 23.6. Předcházelo jí přečtení knihy Robinson Crusoe, kterou jsem s dětmi četla. Děti se po ztroskotání lodi staly Robinsony. Byla pro ně připravena dobrodružná cesta ostrovem s plněním úkolů a s hledáním pirátského pokladu. Robinsoni se museli z moře zachránit pomocí záchranných kruhů, museli si ošetřit poranění ruky, obstarat si pitnou vodu, ulovit co nejvíce divoké zvěře, museli překonávat hluboké rokle i bažiny, také se učili sestavit mapu ostrova a luštili tajenku, zkusili si shodit trs banánů, postavit nové obydlí a naučit se podojit kozu. Také si museli rozdělat oheň, a co si ulovili, to si na ohni opéct. U ohně nechyběl zpěv Robinsonů za doprovodu kytary a jeden Robinson nám také zahrál na flétnu. U ohně se konala i narozeninová oslava našich Robinsonek. Poté na Robinsony čekala zkouška odvahy při noční hře a pak už honem spát do jeskyně. Druhý den měli Robinsoni ranní rozcvičku, poté se posilnili bohatou snídaní a vydali se pouštět vory na širé moře. Měli štěstí, vorů si všimla velká obchodní loď, která zrovna brázdila místní končiny a vyslala pro Robinsony záchranný člun. Robinsoni vzali posádku obchodní lodi na ostrov, zde se všichni rozdělili o pirátský poklad, Robinsoni se rozloučili s ostrovem, kde strávili dlouhých deset let a loď je odvezla do jejich rodné země. Tak šťastnou plavbu životem, milí Robinsoni…

 I když jsme zrovna na ostrově chytli období dešťů, akce se velice vydařila a všichni jsme si ji náramně užili. Poděkování patří vedení školy za umožnění této akce, panu školníkovi, rodičům za dobroty a odměny, kytaristce Kristýnce za krásné hraní u ohně a strašidlům na noční hře.

Velké poděkování patří mým kolegyním paní vychovatelce Zdeně Hegerové, paní asistentce Lence Dvořáčkové a paní vychovatelce Kristýně Novákové za úžasnou spolupráci a za pomoc při přípravě a organizaci celé akce.

Moc děkuji, p. vychovatelka Soňa Černá

Fotografie z celé akce zde:

http://sdprodlouzenapce.rajce.idnes.cz/KOUZELNA_NOC_V._-_tema_ROBINSON_CRUSOE/

noc 1

noc 2